Calmeyn, een school die duurzaam denkt en handelt

De school legt een bloemenweide aan van ongeveer 200 m2 naast de speelplaats en de ‘chill weide’. Er werden enkele fruitbomen en inheemse bomen aangeplant.
Op deze manier zorgt de school voor de biodiversiteit.
Eerder dit jaar leerden de leerlingen in de lessen aardrijkskunde en niet-confessionele zedenleer (maar ook over de vakken heen) theoretische kennis en concepten over het belang van duurzaam handelen en leven. Dit is belangrijk in het kader van de milieu- en klimaatproblematiek.
Dit project rond de speelplaats wordt de komende maanden en jaren verder uitgerold. Het maakt de ruime recreatieruimte voor de leerlingen aangenamer en nog groener.
GO! atheneum Calmeyn schreef zich dit jaar ook in in de projecten ‘The Biggest Tree Plant’ (zie https://grootsteboomplantactie.be en #samenvoorbiodiversiteit https://samenvoorbiodiversiteit.be/) en ‘Curieuzeneuzen in de tuin’ (zie https://curieuzeneuzen.be/waar-we-meten/tuin/).
De school is al een hele tijd een ‘MOS’ school (Milieuzorg Op School).
In elke afdeling van de school (deelschool) gaat veel aandacht naar duurzaamheid.
De houtafdeling zorgt voor milieuverantwoorde aankopen van haar grondstoffen. Voor bepaalde toepassingen koopt de school ‘Thermowood’ aan in de plaats van exotische en schaarse tropische boomsoorten. Bij dit thermowood-procedé wordt een klassiekere houtsoort zo behandeld dat het hout resistente eigenschappen verkrijgt tegenover bijvoorbeeld vocht.
De hotelafdeling maakt gebruik van ‘Swill’ containers van ‘Renewi’ voor het restafval. Daarmee wordt volledige recyclage tot compost gegarandeerd. De gebruikte vetten worden opgehaald door de ‘Lipa family’ voor recyclage. Voor de afhaaldienst ‘Food Delivery’ ging de school op zoek naar verpakkingen met een zo klein mogelijke ecologische impact. Bij het afhalen nemen de klanten de bestelling mee in eigen herbruikbare bakken of zakken.
In de sporthal werd een nieuw verwarmingssysteem met een veel hoger rendement geïnstalleerd en werden er de afgelopen maanden enkele gloednieuwe schuiframen geplaatst.
De school tracht in haar geheel maatregelen te nemen om ‘groener’ te worden. De school maakt enkel gebruik van onderhoudsproducten zonder nodeloze plastic. De school werkt zoveel mogelijk digitaal, gebruikt minder papier en minder energie dan voorheen. Over de gehele lengte van het dak van de school liggen al jaren zonnepanelen.
Redactie: Filip Van Loo : Foto copyright Atheneum Calmeyn